Atrakcje w okolicy

Kudowa Zdrój stwarza wiele możliwości do aktywnego wypoczynku. Niewątpliwie największą atrakcją jest Park Narodowy Gór Stołowych. Amatorzy pieszych wędrówek, podziwiając krajobrazy, dotrzeć mogą do tak znanych miejsc jak Błędne Skały, Szczeliniec Wielki czy Skalne Grzyby. Warto też udać się na wycieczkę po czeskiej stronie gór.

Miłośnicy turystyki rowerowej znajdą tu gęstą sieć szlaków rowerowych bardzo dobrze skomunikowanych z trasami po czeskiej stronie granicy. Dla pasjonatów rowerów górskich zostały przygotowane trasy typu singletrack.

Kudowa Zdrój jest też świetną bazą wypadową dla narciarzy. Miłośnicy białego szaleństwa korzystać mogą z oferty licznych szlaków po obydwu stronach granicy takich jak Zieleniec Sport Arena czy Destne v Orlickich Górach oraz gęstej sieci narciarskich tras biegowych.

Spośród licznych atrakcji turystycznych Kudowy Zdrój wybrać można m. in. powstały w 1787r. zabytkowy Park Zdrojowy u stóp Góry Parkowej, Pijalnię Wód Mineralnych z malowidłami węgierskiego malarza Arpada Molnara, Szlak Ginących Zawodów, Kaplicę Czaszek, Pomnik Trzech Kultur czy Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego. Warto też zajrzeć do Muzeum Zabawek.

3km od nas

Muzeum Zabawek

Muzeum powstało w 2002 roku. Jest największą tego typu placówką w Polsce. Na 300 m2 prezentuje zabawki z XIX i XX wieku wykonane z różnorodnych materiałów jak papier, drewno, modelina, mydło i inne. Pochodzą z wielu krajów, głównie europejskich. Kolekcja liczy już ponad 10 tys. eksponatów. W 2012 r. muzeum jako jedyne w kraju dostało zaproszenie do udziału w Światowym Kongresie Muzeów Zabawek w Istambule. Powstała też jego filia w Krynicy Zdroju. Muzeum otwarte jest codziennie w godz. 10:00-17:00.

2,6 km od nas

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdrój

Park Zdrojowy znajduje się w centrum uzdrowiska Kudowa Zdrój. Park został założony już w XVIII stuleciu, u podnóża Parkowej Góry, w okolicy wypływania wód mineralnych. Park został urządzony w angielskim stylu, a jego największa rozbudowa przeprowadzona została na początku XX stulecia. Obecnie przywracany jest wizerunek parku z tamtego okresu.

W parku odnajdziemy ciekawe okazy roślin – rododendrony, saganowce, draceny, kaktusy, agawy, opuncje i inne. Z z ciekawych okazów drzew rośnie tu: świerk sudecki, buk purpurowy (ponad 200 lat) czy jesion wyniosły – najstarsze drzewo w parku (około 300 lat). Park kończy się stawem, za nim jest już granica z Czechami.

1,3km od nas

Rancho Montana

Rancho Montana położone jest na malowniczym obszarze pogranicza polsko-czeskiego na uboczu pięknego uzdrowiskowego miasteczka – Kudowy-Zdroju w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych w Sudetach Środkowych.  Z ujeżdżalni rozciąga się widok na masywy górskie po czeskiej stronie. Dysponujemy rozległymi pastwiskami, na których nasze konie przebywają całą dobę i jedynie w zimie są zamykane na noc w stajni. Dzięki takiej, zbliżonej do naturalnych warunków, hodowli, konie nie maja kłopotów zdrowotnych. Są również zrównoważone psychicznie, co daje komfort jeźdźcom w czasie wyjazdów terenowych.

Prowadzimy jazdy i szkolenie jeździeckie, wyjazdy w teren i rajdy konne w stylu western. Propagujemy tą formę jazdy konnej uważając, że w przypadku długich konnych wycieczek i rajdów, zwłaszcza w górskim terenie, western jest bardziej przyjazny i wygodny zarówno dla jeźdźca, jaki i konia.

4,2 km od nas

Szlak Ginących Zawodów

Szlak Ginących Zawodów w Kudowie w gospodarstwie zebrano przedmioty i wyposażenie związane ze starymi, zanikającymi już zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem czy pieczeniem chleba i wyrobem masła. Na terenie gospodarstwa stoi drewniany wiatrak, który można zwiedzać i zobaczyć jak kiedyś pozyskiwano mąkę. Z mąki w tradycyjnym piecu chlebowym opalanym, drewnem można upiec chleb. Po pokazie degustacja – pajda chleba ze smalcem.

Działa tu także warsztat kowalski – kowal pokazuje jak wykuwano podkowy, i opowiada o tym ginącym zawodzie. Można także podziwiać proces tworzenia glinianych naczyń – lub spróbować swoich sił – i samemu wykonać dla siebie pamiątkę z tego miejsca.

Dodatkowo można zapoznać się z zasadą działania warsztatu tkackiego, podziwiać wyroby szydełkarskie i gobeliny, jak również przedmioty gospodarstwa domowego z dawnych lat – np maselnicę.

Działa tu także mini-zoo – można zobaczyć bażanty, koguty, kurki, owce i kozy oraz jelenie.

 

7,1 km od nas

Izba Pamięci Violetty Villas

Muzea i izby przypominają nam o przeszłości – tej dobrej i pięknej, a także smutnej… czasem wręcz chwytającej za serce. Możemy się  tam oddać refleksji, powspominać czy dowiedzieć się czegoś o ludziach, którzy kiedyś stąpali po tej samej ziemi, co my teraz.

Ta Izba Pamięci ma za zadanie przekazać potomnym, kim była niesamowita artystka Violetta Villas oraz zapisać w ich sercach chociaż część jej twórczości oraz historii.

Dlatego serdecznie  zapraszamy do Izby Pamięci Violetty V.

14km od nas

Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki to najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m), który jest ozdobą Parku Narodowego o takiej samej nazwie. Co jest tutaj takiego ciekawego, że po przejściu całego szlaku nie można domknąć szczęki rozwartej z wrażenia? Jak sama nazwa wskazuje, góra jest pocięta wieloma szczelinami, które tworzą niesamowity i wręcz magiczny krajobraz.

7,6km od nas

Ogród Japoński

Ogród Japoński w Jarkowie to miejsce niezwykłe i przepiękne, znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej, 3 km na południe od Kudowy Zdroju, koło Lewina Kłodzkiego.

Twórcą Ogrodu jest właściciel – Pan Edward Majcher, który od lat z pasją poświęca się temu zadaniu. Wybudował kaskady, posadził kilkaset różnych roślin, wykonał zbiorniki wodne. Całość ciągle się rozwija i pięknieje.

33km od nas

Adrspach Skalne Miasto w Czechach

Tysiące skalnych wieży, oszałamiająca przyroda i zapierające dech widoki. Kto wstąpi do narodowego rezerwatu przyrody Skał Adrszpasko-Teplickich, znajdzie się w zupełnie innym świecie. Świecie, w którym najwyższa forma skalna Kochankowie (czes. Milenci) osiąga wysokość 81,4 metrów, gdzie imponujący Wielki Wodospad spada z hukiem 16 metrów w dół, najwęższe przejście między skałami ma tylko 50 centymetrów szerokości i gdzie ukrywa się malownicze jeziorko z krystalicznie czystą wodą. Zapraszamy do odkrywania piękna przyrody, która oczarowuje od pierwszego wejrzenia.

16km od nas

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Duszniki-Zdrój to nie tylko tutejsze uzdrowisko. W Dusznikach znajduje się również największa atrakcja turystyczna Muzeum Papiernictwa. Obiekt ten położony jest nad Bystrzycą Dusznicką, na południowych krańcach Dusznik.

4,6km od nas

Kaplica czaszek

Kaplica Czaszek – zabytek sakralny znajdujący się w Kudowie-Zdroju, w dzielnicy Czermna. Kaplica położona jest w odległości ok. 1 km od centrum Kudowy, w dolinie rzeki Czermnicy.

52km od nas

Twierdza Srebrna Góra

Srebrna Góra to mała miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w powiecie Ząbkowickim. Miasteczko jest bardzo ładne, jednak to nie ona przyciąga tysiące turystów w te okolice. Czyni to Twierdza Srebrna Góra i Fort Ostróg położone, w stosunku do siebie, po przeciwnych stronach przełęczy Srebrnogórskiej, rozdzielającej Góry Sowie od Gór Bardzkich. Dzisiaj opowiem Ci o obu atrakcjach i zachęcimy do odwiedzin tego niesamowitego miejsca.

39km od nas

Minieuroland - Park Miniatur

Park Miniatur Minieuroland to popularnaatrakcja turystyczna znajdująca się w Kłodzku. Stworzony z wielką dbałością, kompleks rekreacyjny w szybkim czasie wpisał się w top 10 atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej. Park rozproszony jest na obszarze dwóch hektarów. Usytuowano go na malowniczych obrzeżach miasta Kłodzko. Miejsce oferuje szeroki wachlarz atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Myliłby się ten, kto pomyślałby, że nie jest to atrakcja dla seniorów. Wręcz przeciwnie. Kilometry alejek, bujna roślinność w arboretum oraz niezliczona ilość ławek sprawiają, że jest to idealne miejsce do odpoczynku dla osób starszych.

69km od nas

Podziemne Miasto Osówka

Obiekt wojenny, budowany pod kryptonimem Riese w Górach Sowich przez III Rzeszę Niemiecką w latach 1943-45. Przez krótki czas wykonano prawie 2 km podziemnych korytarzy, hal i chodników. Można zobaczyć wartownie, korytarz techniczny oraz ogromną halę o 10 m wysokości i wiele budowli na powierzchni ziemi. Według jednej z hipotez po ukończeniu Niemcy planowali rozlokować tutaj naukowców pracujących nad wunderwafe i prototypem bomby atomowej. Inna mówi, że w okolicy ukryto „złoty pociąg” i ciężarówki ze złotem Wrocławia.

67km od nas

Wodospad Wilczki

Wodospad Wilczki to drugi pod względem wysokości wodospad na Dolnym Śląsku! Ze swoimi 22 metrami wysokości umiejscowił się zaraz za Wodospadem Kamieńczyka (27 metrów). Nasze dwa dolnośląskie wodospady ustępują w Polsce jedynie Siklawie, najwyższemu wodospadowi Polski.

92km od nas

Sky Bridge 721

Najdłuższy na świecie most wiszący połączył grzbiety dwóch szczytów górskich. Konstrukcja ma aż 721 metrów długości i wznosi się na wysokości 95 metrów nad doliną.
Ośrodek turystyczny Dolní Morava leży między Górami Orlickimi a Jesionikami, pod szczytem Śnieżnika Kłodzkiego, tuż przy granicy z Polską. Oprócz świetnej infrastruktury narciarskiej oferuje całoroczne atrakcje, między innymi trasę widokową, zwaną Ścieżką w Obłokach, umieszczoną na szczycie góry czy jedną z najdłuższych na świecie kolejek górskich.

25km od nas

Zieleniec - latem

Zieleniec to miejscowość, która coraz większą popularność zyskuje również poza zimowym sezonem. Wyjątkowy klimat, liczne atrakcje samego ośrodka i całej okolicy sprawiają, że to właśnie w nasze strony coraz częściej przybywają rodziny z dziećmi, aby spędzić tu kilka czy kilkanaście dni w czasie pięknej wiosny, słonecznego lata czy klimatycznej jesieni.

Dlatego też poza sezonem zimowym i wyłączając okres przeglądów czynne są w Zieleńcu niektóre koleje, będące doskonała alternatywą dostania się na grzbiet Gór Orlickich, aby stamtąd kontynuować górską wycieczkę. Od kwietnia do października otwarte są dwie koleje linowe: Gryglówka oraz Nartorama SkyWay Express

25 km od nas

Zieleniec - zimą

Zieleniec Sport Arena jest stolicą narciarstwa alpejskiego Ziemi Kłodzkiej. Wszystko to zasługa przede wszystkim 23 kilometrom pięknie położonych i malowniczych tras narciarskich, zróżnicowanych zarówno pod względem długości, jak i przede wszystkim pod kątem zaawansowania. Znakomicie odnajdą się tutaj bardziej wymagający narciarze i snowboardziści – najdłuższa zieleniecka trasa ma 2800 metrów długości, dostępna jest także trasa czarna „Na krechę”, ale także całe rodziny, które z jednej strony chcą zdobywać na nartach pierwsze szlify lub po prostu miło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Warto dodać także inną cenną informację, że większość dostępnych w Zieleniec Sport Arena tras (dokładnie 22), posiada sztuczne oświetlenie, dzięki czemu #szusowanko trwa u nas aż do godziny 20:00.

37km od nas

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kłodzko to 1000 lat historii! Pierwsze pisane wzmianki o znajdującym się w tym miejscu grodzie pochodzą już z X wieku. Przez kolejne setki lat obronne/militarne znaczenie miasta było utrwalane. Pojawiały się kolejne umocnienia, obiekty dostosowywano do bieżących wymagań. Aż w końcu nad miastem zaczęła górować twierdza o charakterze, który dziś możecie podziwiać odwiedzając Kłodzko.

2,5 km od nas

Trasy rowerowe - Brzozowie

Singletracki skłądają się z 27 pętli i jednego odcinka dwukierunkowego. Niezależnie od tego gdzie zaczniesz swoją przygodę zawsze wrócisz w to samo miejsce. Trasy oznaczone są kolorem czerwonym i niebieskim, jadąc do przodu jedziesz tym samym kolorem, gdy zmienisz kolor zawracasz.

Jedynie w Brzozowiu k/Kudowy Zdroju oraz w Dusznikach Zdój singletracki są inaczej oznakowane. Nie są one bezpośrednio połączone z całym systemem Singletrack Glacensissą to jednak miejscówki warte odwiedzenia.

Możesz więc wybrać się do nas na jeden dzień i przejechać jedną lub kilka pętli, ale Singletrack Glacensis to również albo i przede wszystkim jedyny w swoim rodzaju górski szlak rowerowy. Pozwala na przejechanie całej Ziemi Kłodzkiej ścieżkami rowerowymi typu singletrack. Całość od Srebrnej Góry do Jagodnej to około 260 km razem z łącznikami asfaltowymi lub szutrowymi. Sam zdecyduj ile Tobie zajmie dni taka wyprawa. Powodzenia i do zobaczenia na singletrack’u!

1.9km od nas

SpringBike
Wypożyczalnia Rowerów

SpringBike to wypożyczalnia rowerowa z pasją. Tworzą ją ludzie zakochani w jednośladach. Nasza miłość jest widoczna w każdym rowerze do wypożyczenia – udostępniamy rowery bardzo dobrej klasy i zapewniamy dla każdego coś miłego. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko porządne rowery trekkingowe i górskie klasy cenowej od 2 000 PLN.

Dla rodziny z dziećmi mamy rowery dziecięce i przyczepki, dla sportowca pragnącego utrzymać formę w trakcie urlopu rowery szosowe Cannondale Optimo. Trailowy GT Sensor spodoba się każdemu, który pragnie pojechać trochę dalej w teren, popatrzeć na okolice z góry.

Dla miłośników grubych opon posiadamy rowery fatbike marki Mongoose, które spełnią oczekiwania bardziej wymagającego użytkownika i umożliwią cieszenie się jednośladem nawet w zimie.

Chcemy promować ekologię, dlatego propagujemy „zdrową komunikację i turystykę”, pozbawioną dymu i dwutlenku węgla. Rowery e-bike to najlepszy sposób, aby odwiedzający nas turyści zrezygnowali z wycieczki samochodowej i ruszyli poznawać nasz mały kawałek świata w komfortowy dla każdego wieku sposób, niezatruwający środowiska. Dlatego też w naszej ofercie nie mogło zabraknąć rowerów ze wspomaganiem elektrycznym marki Apache, z baterią litowo-jonową oraz zasięgiem nawet do 100 kilometrów i mocnym silnikiem.

Słone Residence

Nasze apartamenty

Standard

Wygodny pokój na podróż biznesową lub romantyczny weekend we dwoje

Superior

Doskonałe miejsce na weekend lub dłuższy pobyt we dwoje lub z całą rodziną.

Rodzinny

Komfortowe miejsce na wypoczynek dla rodziny lub aktywny pobyt dla grupy znajomych

Studio

Doskonałe miejsce dla rodziny lub grupy znajomych ceniących sobie spokój i intymność.

DeLuxe

Idealne miejsce na wypoczynek dla większej rodziny lub pobyt dla grupy znajomych.

Translate
Scroll to Top